Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/mobilmas/mobilmasaj.com/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 257

Notice: WP_Scripts::localize fonksiyonu hatalı çağırıldı. $l10n parametresi bir dizi olmalıdır. Komut dosyalarına rastgele verileri iletmek için bunun yerine wp_add_inline_script() işlevini kullanın. Daha fazla bilgi için lütfen WordPress hata ayıklama adresine bakın. (Bu mesaj 5.7.0 sürümünde eklendi.) in /home/mobilmas/mobilmasaj.com/wp-includes/functions.php on line 5833
Mobil Masaj | Ofis Masajı | Kurumsal Wellbeing | Wellness

Evde Selülit Masajı Nasıl Yapılır ?

Mobil Masaj | Evde Masaj
7 Eylül 2016
İş dünyasının yeni trendi: Ofiste masaj
21 Eylül 2016

Evde Selülit Masajı Nasıl Yapılır ?

Evde yapılacak selülit masajında bitkisel yağlar kullanılacağından masaja başlamadan önce de bu bitkisel yağlara vücudunuzun alerjik bir reaksiyon gösterip göstermediği test edilmelidir. Bunu deneyimlemenin en basit yolu, masaj için aldığınız yağı kolunuzun dirsek bölgesine sürdükten sonra en az 20 dakikalık bir süreçte bekleyip gözlem yapmaktır. Eğer yağı sürdüğünüz bölgede herhangi bir kızarıklık ya da kabarıklık yoksa vücudunuzun bu yağlara alerjisi yok demektir ve o noktadan sonra gönül rahatlığıyla masaj yapmaya başlayabilirsiniz.

Selülit masajına, diğer bütün masaj türlerinde olduğu gibi, ayaktan kalbe sıvazlama hareketiyle başlanır. Böylelikle kişi rahatlatılır.
Daha sonra selülitlerin bulunduğu üst bacak ve basen bölgesinde hareketler daha yoğunlaşır. Sıvazlama hareketiyle dolaşım hızlandırılır. Daha sonra yoğurma ve vurma hareketiyle yağlar kırılır. Ardından sıvazlama hareketi böbrek yönünde doğru olur.
Selülit masajında yoğun olarak kullanılan hareketler dolaşımı hızlandırmak için sıvazlama, vücuttaki yağları kırmak için yoğurma ve buna yardımcı olarak vurma hareketi yapılır. Bu hareketler bacakta 20 dakika kadar, karın ve kollarda 10 dakika kadar sürer. Son olarak sıvazlama hareketiyle masaja son verilir.