Kurumsal Ofis Masajı Nedir ? Faydaları Nelerdir

Kurumsal Sandalye Masaj   Programlarının Çalışanlara Sağladığı Faydaları

Kurumsal  terapi  masaj koltuğu programı uygulamak, hem çalışanın hem de işverenin avantajına çalışır ve düşündüğünüzden daha az maliyetlidir.

İş yerinde kurumsal sandalye masajının bazı faydalarını inceleyelim  .

 • Stresi azaltır, anksiyete ve depresyonu azaltır .  Çalışanların ruh sağlığı önemlidir. Desteklemek de öyle.  Bazı araştırmalar , iş yerinde masajla stresin %85’e varan oranda azaltılabileceğini gösterse de  , kurumsal masaj programları, çalışanlarınıza hizmet etmek ve onları desteklemek için basit ve etkili bir yol sunuyor.
 • Fiziksel faydalar sunar.  Masajların kas gerginliğini ve ağrıyı hafiflettiği bilinmektedir, ancak önleyici bakım olarak da kullanılabilirler. Yazı yazmak, ekrana bakmak veya sert bir sandalyede oturmak için uzun saatler harcayan ofis çalışanları için cankurtaran olabilirler. Ve işleri tekrarlayan hareketler gerektiren çalışanlar için haftalık koltuk masajı özellikle yardımcı olabilir.Odaklanmayı ve enerjiyi artırır.
 • Araştırmalar, sadece  15 dakikalık bir sandalye masajının bile  odaklanmayı ve enerjiyi büyük ölçüde iyileştirebileceğini gösteriyor.
 • Bağışıklık fonksiyonunu iyileştirir. Çalışmalar, düzenli olarak sandalye masajı yaptırmanın iyi hücre üretkenliğini %35’e kadar artıracağını gösteriyor  .
 • Baş ağrılarına yardımcı olur .  Düzenli masajlar , baş ağrılarıyla birlikte gelen gerilimi azaltmaya ve bu baş ağrılarının genel olarak ne kadar şiddetli olduğunu azaltmaya yardımcı olabilir 
 • Kan basıncını düşürür. Yüksek tansiyonla mücadele eden ve düzenli olarak masaj yaptıran kişiler,  tansiyon değerlerinde düşüş gördüklerini bildirmişlerdir .

 

Kurumsal Sandalye Masajının İşverenlere Faydaları

 

Kurumsal koltuk ofis masajı programlarının çalışanlara ne kadar fayda sağlayabileceğini görmek kolaydır. Ancak, programın maliyetini yatırıma değer kılan işverenleri nasıl olumlu bir şekilde etkilerler?

 • Çalışan verimliliği artar .  Sağlıklı, mutlu bir çalışanın üretken olma olasılığı, stresli ve huysuz bir çalışandan çok daha fazladır.
 • Sağlık harcamaları düşüyor. Kurumsal bir koltuk masaj programına sahip olmak, çalışanlar için daha iyi bir sağlık sağladığından, aynı zamanda daha az hastalık günü, daha az iş başında yaralanma ve daha az hastane faturası sağlar. İşyeri moralini iyileştirir.  Yine, sağlıklı ve mutlu bir çalışanın iyi bir takım oyuncusu olma olasılığı, stresli bir çalışandan çok daha fazladır.
 • Üretkenliği ve olumlu bir kültürü teşvik etmek söz konusu olduğunda işyeri morali çok değerlidir.En iyi yetenekleri çekin ve elde tutun .  Şirket çıkarları, insanların işleri kabul etmelerinin ve işte kalmalarının büyük bir bölümünü oluşturuyor. Sağlığı büyük ölçüde iyileştiren ve stresi azaltan bir şeye sahip olmak, bir işe girmek ve orada kalmak için büyük bir teşviktir. Çalışanlar önemsendiklerini hissettikleri yerde kalırlar ve sandalye masaj programları onların önemsendiğini hissetmelerini sağlar.

Kurumsal Ofis Masajı Çeşitleri Nelerdir

Artık sandalye masajının faydalarını bildiğinize göre,  farklı türleri hakkında hızlı bir başlangıç ​​yapalım :

 • El masajı
 • Sırt masajı
 • Kol/omuz masajı
 • Kafa masajı
 • Boyun masajı

Çalışanlar, özel ihtiyaçlarına bağlı olarak, terapistin bu alanlardan herhangi birinde gerginliğin hafifletilmesine yardımcı olmasını talep edebilir.

Kurumsal  bir koltuk masaj programına sahip olmak  , bir şirket için abartılı bir masraf gibi görünebilir, ancak başlangıçta tahmin edebileceğinizden çok daha ekonomiktir. İşyerinin büyüklüğüne bağlı olarak, kurumsal  sandalye masaj fiyatı,  ofis mutfağında ücretsiz atıştırmalık ve içecekler sunmanın maliyetinden daha düşük olabilir. Sadece daha uygun fiyatlı değil, aynı zamanda daha sağlıklı.

Kurumsal bir koltuk masaj programı uygulamayı düşünenler, uzun vadeli fiyatı da göz önünde bulundurmalıdır. Düzenli masajlar tıbbi maliyetlerin azalmasına ve daha fazla üretkenliğe yol açtığından, değerli bir yatırımdır.

Çalışan sağlığına öncelik vermeye hazırsanız ve işyerinde ofis masajının faydaları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız,  bugün iletişime geçin  . Yakında konuşmak için sabırsızlanıyoruz!

 

Leave A Comment

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Subscribe to our newsletter

Sign up to receive latest news, updates, promotions, and special offers delivered directly to your inbox.
No, thanks
X