Çalışanlar için Postür Analizi

Maşa başı çalışanların kronik sorunu olan sırt ağrıları ve kamburluk

Bir işyeri refah programının temel unsurlarından biride çalışan sağlığıdır. Kurumsal masaj ve postür atölyeleri aracılığıyla işyerinde doğru dik duruş analizlerine teşvik etmek, personelin sağlıklı, mutlu ve değerli hissetmesine yardımcı olmanın harika bir yoludur. Daha yüksek enerji seviyeleri, daha iyi konsantrasyon, daha düşük stres seviyeleri ve depresyon dahil olmak üzere iyi dengelenmiş bir çalışma pozisyonu çalışanlarda verimliliği artırmaktadır.

Postür Bozukluğu ve Kamburluk

Kas iskelet sisteminin, sabit ve hareket edilen anlarda değişen, dizilim ve düzenine ‘postür’ denilmektedir. Kötü duruş, çeşitli faktörlerden dolayı ortaya çıkabilir. Tipik bir işyerinde, yanlış oturma pozisyonu ve masa düzeni gibi kötü duruş alışkanlıkları ve tekrarlayan hareketler veya pozisyonlar vücudu iyi bir postüral hizalamadan çıkarabilir. Bu, gerginliğe ve ağrıya, baş ağrılarına ve göz yorgunluğuna neden olabilir. Bu kötü duruş nedenlerine farkındalık getirerek ortaya çıkan fiziksel sorunları ele almaya çalışacağız

Masa başında oturmak sırt ağrılarını ve fibromiyalji hastalığını tetikliyor
Masa başında çalışanlarda Boyun, sırt ve bel ağrılarının genellikle yaşam tarzından kaynaklandığını dile getiren Kaplan, “Çok uzun süre masa başında oturmak veya bilgisayar karşısında durmak, araba sürmek, televizyon seyretmek postür problemine davetiye çıkartıyor” demektedirler.

Postür Atölyesi Nasıl Olacak

Mobil Masaj Türkiye Uzman Ekipleri  ile  eğlenceli ve etkileşimli duruş atölyeleri, yaralanmayı önlemeye ve duruşunuzu iyileştirmeye yardımcı olmak için günlük olarak kullanabileceğiniz teknikleri öğretecektir. Bir duruş analizinin ardından, aşırı çalışan ve yorgun kaslar üzerindeki baskıyı azaltan basit ve etkili germe ve güçlendirme egzersizlerini öğreneceksiniz.

Ayrıca, iş yerinizde  duruşunuzu nasıl etkileyebileceğini ve rahatsızlığa veya yaralanmaya neden olabileceğine de bakıyoruz. Basit değişikliklerin iyi ve kötü duruş arasında ne kadar fark yaratabileceğini özetliyor ve size pratik değişiklikleri nasıl uygulayacağınızı gösteriyoruz.

Duruş atölyelerimize katılmak, şunları başarmanıza yardımcı olacaktır:

  • Fizyoterapist eşliğinde geliştirilmiş postür duruş eğitim ve egzersizleri programları
  • Duruşlarını nasıl iyileştireceklerini öğrenmek ve duruşla ilgili ağrı ve sızıları nasıl hafifletmek isteyen her seviyeden çalışanlar.
  • Nefes alma ve vücut esneme teknikleri
  • Yaralanmalara ve dikkat dağınıklığına karşı önlemler
  • Stres yorgunluk , düzensiz uyku problemlerinin giderilmesi Yaralanmalara ve dikkat dağınıklığına karşı önlemler

 

Kurumsal masaj veya farklı bir hizmetimizden yararlanmak veya bizimle herhangi bir konuda iletişime geçmek isterseniz bu bilgiler size yol gösterecektir. Bizimle iletişime geçmek için https://mobilmasaj.com/ 

Leave A Comment

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Subscribe to our newsletter

Sign up to receive latest news, updates, promotions, and special offers delivered directly to your inbox.
No, thanks
X